Fotografická technika

Fotoaparát Nikon D750

Objektiv AF-S Nikkor 85mm f/1.8G


Blesk Nikon SB-700

Fotoaparáty

Používám fotoaparát Nikon D750, což je pokročilá zrcadlovka, která umožňuje focení i velmi náročných scén, kdy je kladen nárok na kvalitu obrazu.

Objektivy

Používám výhradně objektivy značky Nikon. Všechny objektivy jsou velmi světelné nebo stabilizované, což umožňuje fotit i ve špatných světelných podmínkách a všechny bez výjimky disponují ostřením typu USM, které je tiché, rychlé a velmi přesné.

Nikon 24-120mm Nikkor f/4G ED AF-S VR - základní zoom s dobrým rozsahem a stabilizací.

Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G - Vhodný na focení polopostavy a celé postavy.

Nikon AF-S Nikkor 85mm f/1.8G - portrétní objektiv.

Blesky

Nikon SB-700 - výkonný systémový blesk, použití na svatbách apod.

Filtry, příslušenství

polarizační filtr - používá se především při focení přírody, mezi jeho hlavní účinky patří zdůraznění oblaků na obloze a barev v přírodě a potlačení odlesků.

šedý neutrální filtr - používá se v situacích, kdy je příliš světla, např. lze využít pro efekt vodní hladiny focené dlouhým časem, v ateliéru např. při focení aktů.

stativ a deštník pro venkovní focení - umožňují nasvítit scénu umělým světlem lépe, než to dokáže samotný blesk nasazený na fotoaparátu.

Kromě výše uvedeného disponuju samozřejmě spoustou drobností, které nemá cenu vyjmenovávat, jako např. paměťové karty, náhradní baterie apod. Ale koho zajímá, jaký mám batoh? Důležité je výše uvedené, to mně umožňuje dosáhnout žádaných výsledků i v náročných situacích, kdy technika nižších řad už selhává.

Zálohování

Fotografie mám zálohovány na více místech, a to na disku mého počítače, dále na záložním síťovém disku a vypálené na Blu-Ray.